Andrius Užkalnis ne kartą šlovino greito maisto tinklus Lietuvoje ir aiškino, kad pagaliau ir pas mus ateina vakarietiška virtuvė su savo standartais. Bulšit, žinokit. Taip, aš lygiai taip pat esu greito maisto fanas ir McDonald’s man ilgą laiką buvo tikrai geros vietos standartas. Iki kol neatsikrausčiau į Jungtinę Karalystę.
Keliaudamas po Europą, visada ir visur žinojau, kad gausiu vienodai gero lygio maistą ir aptarnavimą visuose dryžuotu klounu padabintuose restoranuose ir man tikrai visur bus skanu, greita ir net kaina per daug nesiskirs. Tai ir padaro šiuos tinklus nuostabiais – jie neišradinėja dviračio, jie tiesiog dirba pagal labai gerai žinomą formulę, plečiasi ir maitina armijas lankytojų.
O bet tačiau… Į McDonalds Londone vaikščiojau atkakliai ir su viltimi, kad viskas bus kaip Vilniuje, Kaune ar Rėgensburge (toks miestelis prie Miuncheno, kuriame daug kartų teko lankytis ir jau gal dešimt metų ten valgau burgerius – esu net Naujuosius Metus tame McDonalds paminėjęs)). Deja visada buvo vis ir kitaip, o kuo toliau, tuo prasčiau. Į detales nelendant, vieną kartą laukiau greito maisto penkioliką minučių, antrą kartą neturėjo Big Mac, todėl turėjau disputą su restorano vadybininku dėl jo noro man įkišti kažką kito*, trečiąkart restoranas neturėjo ledukų. Galiausiai tokie dalykai mane privedė iki to, kad šiandien nusprendžiau nestovėti kilometrinėje eilėje, kuri būdinga tik McDonalds ir perėjęs gatvę, aplankyti Burger King‘ą.
Kaip žinia – karalius gali būti tik vienas ir juo tikrai nebus klounas. Burgerkinge pietų piko metu taip nebuvo eilių, kad jas rinkdamiesi sudarėm. Čia viskas nauja, nematyta ir neragauta. Aš rinkausi pagal kalorijų kiekį, damos pagal tik joms suprantamus standartus. Iš pradžių galvojau, kad viso komplekso arba meal’o imti neapsimoka, nes bulvės bei gėrimas turėtų būt tas pats ir, Dieve, kaip aš klydau.
Tai pradėkim nuo garnyro. Bulvytės yra gerokai stambesnės nei McDonalds, bet jų mažiau. Man patiko tai, kad jos didelės, traškios, o viduje – minkštos. Mergaitės raukėsi ir sakė, kad McDonalds padaro geriau. Servetėlių taip pat pagailėta. Nežinau kodėl ir kaip, bet išsinešimui davė vieną, aš išsikovojau daugiau. Šiaudelis gėrimui supakuotas į plastiką ir kai rankose laikai maistą, tikrai sunku išsipakuot. Palyginimui, McDonalds šitą bėdą išsprendė popieriumi, kurį lengva viena ranka drąskyti. Tiesiog smulkmenos, kurios sugadina nuotaiką ir ne valgai, o kariauji. Neįsivaizdavau kaip galima sugadinti kolą, bet šita turėjo padidintą cukraus kiekį. Kažkas negerai [kola ir BK, ir Mickey Dees yra iš tų pačių pilstymo fabrikų Anglijoje, kur 70% darbuotojų yra vardu Nerius, Wojtek ir Tautvydas, tai nieko nepaaiškina, bet jums bus pravartu žinoti - redaktoriaus pastaba].
Jeigu dar jėgos yra apyligės, tai Burger King‘o mėsainiai siunčia visus kitus greito maisto restoranus į užribį. Taip, jie brangesni**, bet dievaži – mes čia ne uogienės ant bulkos susirinkom. Pasirinkimas yra daug didesnis nei kitur (jūs žinot kur, nes visur), jie yra mėsingesni, skanesni, didesni ir palieka savo priešininkus evoliucijos pakopos apačioje [būtent iš BK buvo nusižiūrėtas McD "Big Tasty", kaip sotesnis, sudėtingesnis, sultingesnis burgeris, ir ne veltui tapo populiarus - redaktoriaus pastaba].
Kadangi rinkausi pagal kalorijų kiekį, tai ėmiau Angus Smoked Bacon And Cheddar. Jam specialios rūšies jautieną perka iš labai Škotijos šiaurės kažko ir jie ten kažką, po to įdeda truputi druskos, deda ant liepsnos ir pagardina šamano užkeikimu, o šituo nuodo deda daug daugiau negu į kitus burgerius. Viską išskyrus užkeikimą galiu pagrįsti, bet pastarasis irgi jautėsi. Mėsa kepta karštai, nes su plutele, sultinga. Sultys beveik rožinės ir greito maisto restoranuose aš taip dar nevalgiau.
Whooper’is su sūriu nedaug atsiliko. Moteriškai burnai ir skrandžiui jis pats tas. Dūsavo manekenės, bet suvalgė ir įvertino maksimaliai. Bandelė nesausa ir standi abiejose. Labai gerai laiko viską kartu, niekas nebyra per kraštus kaip nekaikur. Tiesiog gerai.
Gale reziumuojant galiu pasakyti, kad mėsainį geresnį iškepa Burgerkingas, darbuotojai ten irgi gražiau šypso, neturi nesuprantamo akcento. Gal rasizmas, bet taip geriau man. Dėl bulvių aš nesinervuosiu, nes daržovės vistiek bobų maistas, bet gėrimas, servetkės ir kitos klaidos jiem kainuoja dvidešimt „procentų simpatijos“ – keturios žąsys.
Dviese išleidome apie keturioliką svarų, dar žinomus kaip pemšešis litus.
Paragauti galite visur nuo Tokyo iki Maskvos (tik Vilniuje dar nėra). Tinklalapis. FB profilis.
Darbo laikas priklauso nuo restorano, į namus nepristato, staliukų rezervacijos nėra.
—
Autorius yra didelis ponas, moterų numylėtinis ir alkoholikas, turintis šimtus porų batų. Jis gyvena ir kuria Londone.
—
* Neva tai kažkoks nusmurgęs vištos mėsainis gali prilygti Big Mac, nesvarbu, jog kaina vienoda.
** Tai ne problema tiems iš mūsų, kurie yra gaunantys pajamas.